Ajudant els alumnes a assolir els seus objectius

Busques formació professional?

Més de 30 anys d'experiència per donar-te una resposta.La nostra prioritària finalitat és que els nostres alumnes, a l'acabar l'especialitat, siguin uns perfectes professionals. Per arribar a aquest objectiu, hem dissenyat un camí on combinant una sèrie d'elements formatius, l'alumne adquireix gairebé sense adonar-se un conjunt de coneixements i habilitats pràctiques que ho converteixen en un perfecte professional. Totes les actituds i valors que se'ls exigeix vénen motivades i justificades pel treball que després desenvoluparan.

La nostra prioritària finalitat és que els nostres alumnes, a l'acabar l'especialitat, siguin uns perfectes professionals. Per arribar a aquest objectiu, hem dissenyat un camí on combinant una sèrie d'elements formatius, l'alumne adquireix gairebé sense adonar-se un conjunt de coneixements i habilitats pràctiques que ho converteixen en un perfecte professional. Totes les actituds i valors que se'ls exigeix vénen motivades i justificades pel treball que després desenvoluparan.

Naturalment aquest camí no és fàcil i per això som exigents. És aquesta mateixa exigència la que fa que es prengui un estil i un àmbit en la professió i, en resum, en el treball on estaran. Encara que aquesta exigència no resulti fàcil, després els mateixos alumnes ho agraeixen i si no comproveu les opinions d'alguns d'ells, que es publiquen en aquesta mateixa pàgina web.

Si acabem d´admetre que tot aquest procés de formació no es fàcil, també hem de constatar que com a Centre tenim un estil d´actuació que sens dubte aplana el camí i no solament per als professors, sinó sobre tot per als alumnes. El nostre estil d´actuació no és altre que el que diu l´encapçalament d´aquest apartat: AJUDANT ELS ALUMNES A ASSOLIR ELS SEUS OBJECTIUS.

El Centre no és una entitat que reparteix coneixements i pautes per a aquells que les captin. El Centre és un equip de persones on Professors i Alumnes treballen conjuntament. En aquest treball la prioritat dels Professors és ajudar als alumnes que aquests assoleixin l´especialitat per a la qual han vingut al Centre. L´eix de la nostra experiència des de fa més de 30 anys és aquest: AJUDAR ELS ALUMNES A ASSOLIR ELS SEUS OBJECTIUS.

 

LiveZilla Live Chat Software